Ruské techniky

Trvanie kurzu

1 deň

Cena kurzu

135€

Dátumy kurzov

Zdieľať so svetom:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Ruské techniky

  Kurz spája lektorove dlhoročné poznatky z rolfingu, myofasciálnej integrácie, mobilizácie, dornovej metódy a ďalších manuálnych techník. Svojim praktickým obsahom je zameraný na aplikáciu hmatov, ktoré vám pomôžu prekonať problematické etapy fyzioterapie.   Ázijské liečebné a manuálne metódy sú v dnešnej dobe u nás už dobre udomácnené a dajú sa prirovnať až k módnej vlne. Naproti tomu sa na našu škodu pozabudlo na techniky z Ruska. Práve veľká rozloha Ruska viacerými spôsobmi prispela k rozvoju viacerých zaujímavých metód. Prelínajú sa v nej metodiky európskych a ázijských národov.   Súbor techník, ktoré sa študenti naučia, nie sú samostatná metodika, ale môžu ich zapojiť do svojich techník, keď sa dostanú do miesta, kdesi nevedia rady. Napríklad na zablokované SI skĺbenia, mobilizáciu, chrbtice a kostrče, či na karpálny tunel získate hneď viacero zaručených typov na terapiu a úľavu od bolesti.   Kurz trvá 1 deň.          

Ďalšie informácie o tomto kurze:

Masérsky kurz Ruské techniky je doplnkovým kurzom.

Slovenská komora fyzioterapeutov udelila súhlasné stanovisko vzdelávacej aktivite a zaradila ju do zoznamu aktivít sústavného vzdelávania podľa vyhlášky MZ SR č. 74/2019 z 15. februára 2019 o kritériách a spôsobe hodnotenia sústavného vzdelávania zdravotníckeho pracovníka a pridelila IČ: 141/2019 s počtom kreditov 10.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na sumasko@sumasko.sk .

Čo je zahrnuté v cene kurzu

V cene kurzu je:
 • skriptá s masážnymi postupmi
 • zapožičanie pomôcok na praktickú časť
 • osvedčenie v SJ

Pokyny ku kurzu

So sebou si určite prineste:
 • písacie potreby
 • prezuvky
 • veľkú osušku
 • pohodlné oblečenie, v ktorom budete masírovať

Pre koho je kurz určený?​

Masérsky kurz Ruské techniky je vhodný:

 • pre masérov, ktorí si chcú rozšíriť svoju ponuku a majú absolvovaný akreditovaný masérsky kurz
 • pre fyzioterapeutov
 • pre záujemcov so zdravotným vzdelaním

Možnosti ubytovania

Naša škola ubytovanie neposkytuje, avšak ubytovať sa môžete napríklad v hoteli Bôrik, ktorý sa od našej školy nachádza tri zastávky trolejbusom. TU si môžete pozrieť, ako to v hoteli vyzerá :-) Bezplatne parkovať môžete pri Hypermarkete Tesco (Košická 3), ktoré sa nachádza cca 800 m od našej školy.

Platobné podmienky

Kurz je možné uhradiť

 • Na účet (SK37 0900 0000 0004 2031 4014). V takom prípade nám prosím zašlite vaše fakturačné údaje, my vám vystavíme faktúru, na základe ktorej budete môcť uhradiť poplatok za kurz (platba na účet musí byť pripísaná najneskôr tri dni pred začatím kurzu).
 • V hotovosti, v deň nástupu na kurz.

Rozvrh kurzu

 • kurz trvá 1 deň, začíname o 9.00 a končíme cca o 18.00. V prípade potreby sa vieme dohodnúť :-)
 • v priebehu výučbového dňa je niekoľko krátkych prestávok, obedňajšia prestávka trvá 60 minút
 • v blízkosti našej masérskej školy sa nachádza bistro Modus, kde varia veľmi chutne a v prípade záujmu vám vieme zabezpečiť nielen rezerváciu, ale aj denné menu podľa vašeho výberu

Obsah kurzu

Čo vás na kurze čaká:
 •  Manuálne techniky Jedným z nosných piliérov kurzu sú manuálne techniky vďaka čomu sme schopný rýchleho a presného zásahu cieliť na problémovú oblasť. Obsahom sú hmaty aplikované na dolné a horné končatiny, ktoré sa vyznačujú rýchlym a efektívnym intenzívnym stimulom, ktorý uvoľní problematický segment. Aplikované hmaty dokážu byť svojou odozvou na organizmus alternatívou kryoterapie alebo rázovýh vĺn
 • Vákuové banky – bankovanie v pohybe, spojenie s mobilizáciou Kombináciou bankovania, využitím rôzneho tlaku a pohybu dokážeme zlepšiť periférny obeh krvi, lymfy či medzibunkovej tekutiny. Dalšie významné efekty sú ovplyvnenie a zlepšenie rozsahu pohybu, uvoľnenie tkanív a zníženie bolesti. Naučíte sa efektívne zostavy, ktoré môžete využiť pri uvoľňovaní veľkých guľových kĺbov a problematických úsekov chrbtice. Na kurze si vyskúšate ako je možné uvoľnené segmenty szastabilizovať pomocou tejpu.
 •  Vybrané hmaty z chiropraxie Najdôležitejším aspektom týchto techník je pokora a rozvaha terapeuta a spolupráca pacienta. Zručné vykonanie techník dokáže rýchlo pomôcť pacientovi od bolestí a terapeutovi uľahčiť prácu. Základom je, že tieto hmaty sú mimoriadne jemné, plynulé, bez trhania a bolesti. Vďaka tomu sú efektívne a bezpečné. Je vhodné využiť ich aj v prípade, že iné postupy zlyhávajú.

Lektor kurzu

 • Roman Bílek

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Please provide a Pod name

Scroll to Top

Vitajte späť

Prihláste sa do svojho účtu