Reflexná masáž chodidiel

190,00

Na kurze sa naučíte, že každá časť tela je zastúpená v oblasti ruky a nohy, a že pritláčanie na špecifické oblasti na rukách či nohách môže mať liečebné účinky na orgány a iné časti tela.

Po tisícročia praktizovaná terapia a v dnešnej dobe čoraz viac populárna – Reflexná masáž chodidla.
Kurz je spojením dvoch kurzov 

  • Prvá časť rozoberá masáž chodidla, je zameraná na pohybový systém a celkové uvoľnenie tela.
  • V druhej časti sa oboznámite s reflexnými plochami vnútorných orgánov celého tela na chodidle s bodmi prvej pomoci a liečebnými postupmi.

Reflexológia bola preukázaná ako veľmi účinná terapia, ktorá dokáže liečiť mnohé zdravotné problémy, zmierniť bolesti a stres. Človek vykonávajúci túto masáž, tlakom pôsobí na presne určené reflexné body chodidla, ktoré sú naviazané na jednotlivé časti ľudského tela, a tak pomocou ich stimulácie dokáže cielene pôsobiť na celý organizmus. Stimuláciou reflexných plôch pomáhame z tela odstraňovať odpadové látky, obnovovať správnu činnosť metabolizmu a zmobilizovať samoliečebný proces v tele.  Ako regulačná terapia pôsobí na človeka na všetkých úrovniach a ovplyvňuje ho vždy vrámci jeho regeneračných schopností.

Pravdou je, že reflexná terapia je prirodzenou súčasťou našich životov, aj keď si to vôbec neuvedomujeme. Mnohé deti napríklad nezaspia bez toho, aby si sali palec na ruke, alebo aby im niekto hladkal chodidlo. Týmto spôsobom sa uvoľnia, môžu lepšie relaxovať a spať.

Reflexná masáž chodidla ako manuálna terapia poskytuje dôležitý liečivý prostriedok – dotyk. Dotykom vzniká elektromagnetické pole, ktoré má úplne osobný charakter a stret dvoch otvorených silových polí podnecuje neustálu homeostázu (stálosť vnútorného prostredia). Rozličné reakcie pacientov na tento terapeutický impulz pomáhajú nastaviť individuálnu terapiu jednotlivých ochorení.

Odporúčame Vám na kurz si dať upraviť nohy pedikúrou a mať nakrátko zastrihnuté nechty na rukách.
Prineste si so sebou na kurz farebné pastelky.


V CENE KURZU DOSTANETE:

-skriptá, pre zrakovo postihnutých žiakov vieme zabezpečiť skriptá v elektronickej forme alebo po predošlej dohode v dostatočnom časovom odstupe aj v Braillovom písme, vstup do študenskej sekcie s rôznymi materiálmi ku kurzu.
-certifikát v slovenskom aj v anglickom jazyku

Scroll to Top

Vitajte späť

Prihláste sa do svojho účtu